Projektek
GINOP-6.2.3-17-2017-00035 A szakképzési intézményrendszer fejlesztése az Ózdi Szakképzési Centrumban
Alapadatok:
Kedvezményezett neve: Ózdi Szakképzési Centrum
Projekt címe: A szakképzési intézményrendszer fejlesztése az Ózdi Szakképzési Centrumban
Projekt azonosító száma: GINOP-6.2.3-17-2017-00035
Szerződött támogatás összege: 446 962 509,- Ft
Támogatás mértéke: 100 % Európai Uniós támogatással
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.06.30.
Projekt befejezési dátuma: 2021.03.31.
A projekt célja:
A támogatás felhasználásának elsődleges célja az iskolát képzettség nélkül elhagyók számának csökkentése az Ózdi Szakképzési Centrumhoz tartozó öt tagintézményben.
A program további kiemelt szakmai céljai:
- Iskolaépületek, kollégiumok és a diákok igényeihez igazodó közösségi terek kialakítása és fejlesztése
- Az intézményben dolgozó kollégák továbbképzése
- Az eszközrendszer megújítása, innovatív eszközök (pl elektronikus tananyagok) beszerzése
- A kompetenciahiányos fiatalok felzárkóztatása, egyéni képzése
- Minőségbiztosítási rendszer kiépítése és működtetése
- Pályaorientációs kampány indítása
- A gazdasági kapcsolatok erősítése, a duális képzés fejlesztése
- Tehetségfelismerő és tehetségtámogató programok indítása
- Mobilitási program szervezése a külföldi tapasztalatszerzés elősegítésére
Sajtóközlemény
Ózdi Szakképzési Centrum: vissza nem térítendő uniós támogatás az intézményrendszer fejlesztéséhez
Több mint 440 millió forint áll rendelkezésre a diákok lemorzsolódásának csökkentésére és fejlesztésekre
Ózd, 2018.10.10. Az Ózdi Szakképzési Centrum (ÓSzC) 446,69 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztéséhez. A támogatás intenzitása a projekt elszámolható költségeinek 100 százaléka.
A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Programhoz (GINOP -6.2.3-17-2017-00035) tartozó projekt a Széchenyi 2020 program keretében, 2018. január 2. és 2020. június 30. között az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával valósul meg. A támogatás felhasználásának elsődleges célja az iskolát képzettség nélkül elhagyók számának csökkentése az Ózdi Szakképzési Centrumhoz tartozó öt tagintézményben.
A program további kiemelt szakmai céljai:
- – Iskolaépületek, kollégiumok és a diákok igényeihez igazodó közösségi terek kialakítása és fejlesztése
- – Az intézményben dolgozó kollégák továbbképzése
- – Az eszközrendszer megújítása, innovatív eszközök (pl elektronikus tananyagok) beszerzése
- – A kompetenciahiányos fiatalok felzárkóztatása, egyéni képzése
- – Minőségbiztosítási rendszer kiépítése és működtetése
- – Pályaorientációs kampány indítása
- – A gazdasági kapcsolatok erősítése, a duális képzés fejlesztése
- – Tehetségfelismerő és tehetségtámogató programok indítása
- – Mobilitási program szervezése a külföldi tapasztalatszerzés elősegítésére
A fejlesztési program elsődleges célcsoportja az intézmények diákjai és tanárai. Mellettük az Ózd település vonzáskörzetében élő általános iskolai diákok, a szakképzéssel együttműködő helyi gazdálkodó szervezetek, tágabb értelemben pedig a megyei és régiós szakképzési és munkaerőpiacon megjelenő szereplők is beleértendők a támogatás által megvalósuló programok és kezdeményezések célcsoportjába.
Digitális közösségi alkotóműhely a Bródyban
Digitális Alkotóműhelyet adtak át az Ózdi Szakképzési Centrum Bródy Imre Szakgimnáziumban. A felújított épületrészben számos modern technikai berendezés megtalálható, amelyek segítségével a diákok fejleszthetik majd tudásukat. A tanulók már szeptembertől használatba vehetik a műhelyet, az intézmény emellett pedig az általános iskolások pályaorientációját is segítené.
Az Ózdi Szakképzési Centrum tagintézménye, a Bródy Imre Szakgimnázium egy Digitális Alkotóműhely kialakítására kapott közel 447 millió forint vissza nem térítendő támogatást. Ma délelőtt a műhely átadóünnepségét Bánné dr. Gál Boglárka az Ózdi Szakképzési Centrum kancellárja nyitotta meg, aki beszédében elmondta, miért is szükséges az ilyen terek kialakítása a fiatalok számára, illetve mit is tartalmaz a most átadott hely. Ezt követően Riz Gábor országgyűlési képviselő mondott köszöntőt, aki többek közt a tanulás fontosságára hívta fel a figyelmet, illetve a máshol végzett diákok területünkön való elhelyezkedésére.
"Várjuk őket haza, mert szükség van a tudásukra, szükség van a tehetségükre és mindarra, amit ma Ózd gazdaságának nevezünk. Örülök, hogy a gazdaság világából is jelen vannak, illetve a hivatalvezetők is meg tudnak erősíteni benne, hogy ma ez a térség is munkaerőért kiállt. Az itt működő cégek is keresik a felkészült szakembereket, akik a gazdasági szereplőket tudják erősíteni" – emelte ki Riz Gábor, országgyűlési képviselő.
Az országgyűlési képviselő beszéde után több előadását is láthattak az érdeklődők. A diákok verseket szavaltak, amelyek főleg az alkotásról szóltak, illetve több zenés produkció is elhangzott. Az ünnepi műsor után Pölöskei Gáborné az Innovációs és Technológiai Minisztérium szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkára szólt a jelenlévőkhöz. Beszélt az új szakmai ágazatok fontosságáról, az ilyen műhelyek szükségszerűségéről, illetve az itt tanító oktatók lehetséges továbbképzéséről is.
"Azok a fejlesztések, azok az infrastrukturális hozzáfejlesztések a digitális világhoz az oktatásban elengedhetetlenek ahhoz, hogy olyan tudásra tegyenek szert a diákok, ami a gazdasági életben, vagy a továbbiakban, akár a megélhetésükben használható tudás legyen" – mondta Pölöskei Gáborné, a szakképzésért és felnőttképzésért felelős helyettes államtitkár.
A Digitális Alkotóműhelyben már szeptembertől tanulhatnak a Bródy-s diákok, de ezen kívül az általános iskolások felé is nyitni szeretnének az intézményben, ezzel segítve a fiatalok pályaorientációját.
"Délutáni foglalkozásokat is tervezünk, de nyitottak vagyunk abban is, hogy az általános iskolások órarendjéhez igazítva esetleg egy két órára napközben is idejöhetnek egy technikaóra keretében, egy fizikaóra keretében, mivel ugye általános iskolában főleg, de biztos meg lehet találni annak a módját, hogy hogyan keltsük fel a diákok érdeklődését" – hangsúlyozta Deklava Mariann, az Ózdi SZC Bródy Imre Szakgimnázium tagintézmény-vezetője.
A Digitális Alkotóműhely átadását a szalag átvágása is jelképezte. Az érdeklődők megismerhették, illetve kipróbálhatták a különböző technikai műszereket. Az intézmény teljesen felújított és szigetelt épületrészében számos szakmához kapcsolódó eszközök is megtalálhatóak. Többek közt van programozható varrógép, több 3D nyomtató, gravírozógépek, mikrovezérlők és NC vezérelt munkagépek.
Tábor Gyenesdiás
GINOP-6.2.3-17-2017-00035 ZÁRÓRENDEZVÉNY
Eredményesen befejeződött a GINOP-6.2.3-17-2017-00035 számú A szakképzési intézményrendszer fejlesztése az Ózdi Szakképzési Centrumban című projektünk.
A zárórendezvényről készült videó itt megtekinthető:
GINOP-6.2.3-17-2017-00035 A szakképzési intézményrendszer fejlesztése az Ózdi Szakképzési Centrumban
Csatolt fájlok
Tábla.pdf
Letöltés